Kandydaci na prezydenta. Jak stworzyć ciekawą infografikę?

Infografika, mapa, wideo, czy wykres powinny być uzupełnieniem każdego tekstu. Informacje wizualizujemy po to by były bardziej czytelne, by angażowały, ułatwiały zrozumienie i by zapadały w pamięć. Świetnym narzędziem, które ułatwia pracę nad wizualizacjami jest Flourish studio. To właśnie z tego narzędzia korzysta wiele redakcji.

Poniższa infografika z kandydatami na prezydenta została stworzona we Flourish.

Początki tego narzędzia to współpraca dwóch współzałożycieli: Duncana Clarka i Robina Houston. Duncan miał dziennikarskie doświadczenie w opowiadaniu historii i publikowaniu danych, a Robin jest matematykiem i programistą. Pracę nad oprogramowaniem które ułatwi przygotowywanie wizualizacji rozpoczęli w 2012 roku.

Historia Flourish

Ich pierwszym projektem był Carbon Map. Już ten program wzbudził duże zainteresowanie, co tylko skłoniło ich do dalszej pracy nad wizualizacjami. Tak powstał Kiln. W ciągu następnych kilku lat Duncan i Robin współpracowali z wieloma klientami: dziennikiem „The Guardian”, Google, czy Światowa Organizacja Zdrowia, zdobywając przy tym wiele nagród, m.in. Data Journalism Awards i Information Is Beautiful.

Przez cały czas Duncan i Robin pracowali nad dopracowaniem swojego pierwotnego pomysłu: narzędziem pozwalającym osobom które nie znają się na kodowaniu tworzenie wysokiej jakości wizualizacji i historii bez poświęcania dziesiątek godzin na ich przygotowanie. W 2016 roku powstała jasną wizja takiego narzędzia. W ten sposób narodził się Flourish.

Współpraca z newsroomami

Co ciekawe redakcje i newsroomy w ramach partnerstwa z Google News Lab mogą aplikować o bezpłatny dostęp do pełnego pakietu. Dzięki temu mamy dostęp do setek gotowych szablonów w których przygotowanie wizualizacji staje się niezwykle proste i łatwe.

kopiuj tekst pobierz jako docx

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.